Blog

montaż

Montaż paneli fotowoltaicznych. 5 cech profesjonalnej firmy

Montaż paneli fotowoltaicznych staje się coraz bardziej popularny w Polsce, a liczba firm oferujących takie usługi rośnie z roku na rok. Wybór odpowiedniej firmy montującej panele słoneczne może być kluczowy dla osiągnięcia satysfakcjonujących efektów inwestycji.

magazyny energii elektrycznej

Czym są magazyny energii elektrycznej?

Magazyny energii elektrycznej to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na przechowywanie wyprodukowanej energii elektrycznej w celu jej późniejszego wykorzystania. W Polsce, gdzie fotowoltaika zyskuje coraz większą popularność, magazyny energii stają się kluczowym elementem dla efektywnego funkcjonowania systemów energetycznych.

panel słoneczny

Zmiany prawne, a fotowoltaika. O czym warto wiedzieć?

W związku z rosnącym zainteresowaniem Polaków fotowoltaiką, planowane są istotne zmiany prawne dotyczące tego sektora. Nowelizacje mają na celu usprawnienie procesu inwestycyjnego oraz zwiększenie atrakcyjności ekologicznych źródeł energii. Dowiedz się, jakie konkretne regulacje wprowadza rząd oraz jak wpłyną one na przyszłość fotowoltaiki.

panele fotowoltaiczne na tle zachodzącego słońca

Od czego zależy efektywność paneli fotowoltaicznych?

Czy wiecie, że efektywność i wydajność to nie synonimy? W praktyce często używamy tych słów zamiennie, dodając do tego skuteczność, opłacalność, rentowność, gdy mówimy o jakichś wynikach, kosztach, czy inwestycjach. Nasz wpis zaczniemy więc od wyjaśnienia różnicy między efektywnością i wydajnością, a następnie opowiemy co nieco na temat efektywności w kontekście paneli fotowoltaicznych.

pompa ciepła w domu

3 korzyści, które daje pompa ciepła

Jeszcze niedawno nowoczesną alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania z wykorzystaniem urządzeń na stały opał były piece gazowe i olejowe. Obecnie na topie są jeszcze bardziej zaawansowane, tanie w eksploatacji, wygodne i przyjazne dla środowiska pompy ciepła. W zestawieniu z panelami fotowoltaicznymi chętnie montujemy je w domach jednorodzinnych i nie tylko. W naszym wpisie przyjrzymy się trzem …

3 korzyści, które daje pompa ciepła Read More »

zewnętrzna jednostka pompy ciepła

Na jakiej zasadzie działa pompa ciepła?

Pompa ciepła jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniach. Od innych rozwiązań odróżnia ją możliwość zarówno ogrzewania jak i chłodzenia, wysoka sprawność energetyczna, brak emisji CO2 oraz zanieczyszczeń i możliwość połączenia inwestycji w nią z fotowoltaiką. Jak jednak działa to urządzenie? To właśnie opisujemy poniżej.

kalkulator i panel fotowoltaiczny

Jak uzyskać dotacje na zamontowanie fotowoltaiki?

Panele fotowoltaiczne na dachu gospodarstwa domowego przez ostatnie lata stały się bardzo powszechnym widokiem. Poza ekologicznością i redukcją rachunków za prąd czynnikiem, który zdecydowanie ma wpływ na ich popularność, są dotacje. Przez ostanie 10 lat wielu inwestorów otrzymało pieniądze na lub zwrot kosztów za montaż instalacji PV. Nie inaczej sytuacja wygląda dzisiaj.