Blog

panel słoneczny

Zmiany prawne, a fotowoltaika. O czym warto wiedzieć?

W związku z rosnącym zainteresowaniem Polaków fotowoltaiką, planowane są istotne zmiany prawne dotyczące tego sektora. Nowelizacje mają na celu usprawnienie procesu inwestycyjnego oraz zwiększenie atrakcyjności ekologicznych źródeł energii. Dowiedz się, jakie konkretne regulacje wprowadza rząd oraz jak wpłyną one na przyszłość fotowoltaiki.

Zmiany prawne, a fotowoltaika. O czym warto wiedzieć? Read More »

panele fotowoltaiczne na tle zachodzącego słońca

Od czego zależy efektywność paneli fotowoltaicznych?

Czy wiecie, że efektywność i wydajność to nie synonimy? W praktyce często używamy tych słów zamiennie, dodając do tego skuteczność, opłacalność, rentowność, gdy mówimy o jakichś wynikach, kosztach, czy inwestycjach. Nasz wpis zaczniemy więc od wyjaśnienia różnicy między efektywnością i wydajnością, a następnie opowiemy co nieco na temat efektywności w kontekście paneli fotowoltaicznych.

Od czego zależy efektywność paneli fotowoltaicznych? Read More »

pompa ciepła w domu

3 korzyści, które daje pompa ciepła

Jeszcze niedawno nowoczesną alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania z wykorzystaniem urządzeń na stały opał były piece gazowe i olejowe. Obecnie na topie są jeszcze bardziej zaawansowane, tanie w eksploatacji, wygodne i przyjazne dla środowiska pompy ciepła. W zestawieniu z panelami fotowoltaicznymi chętnie montujemy je w domach jednorodzinnych i nie tylko. W naszym wpisie przyjrzymy się trzem

3 korzyści, które daje pompa ciepła Read More »

zewnętrzna jednostka pompy ciepła

Na jakiej zasadzie działa pompa ciepła?

Pompa ciepła jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniach. Od innych rozwiązań odróżnia ją możliwość zarówno ogrzewania jak i chłodzenia, wysoka sprawność energetyczna, brak emisji CO2 oraz zanieczyszczeń i możliwość połączenia inwestycji w nią z fotowoltaiką. Jak jednak działa to urządzenie? To właśnie opisujemy poniżej.

Na jakiej zasadzie działa pompa ciepła? Read More »

kalkulator i panel fotowoltaiczny

Jak uzyskać dotacje na zamontowanie fotowoltaiki?

Panele fotowoltaiczne na dachu gospodarstwa domowego przez ostatnie lata stały się bardzo powszechnym widokiem. Poza ekologicznością i redukcją rachunków za prąd czynnikiem, który zdecydowanie ma wpływ na ich popularność, są dotacje. Przez ostanie 10 lat wielu inwestorów otrzymało pieniądze na lub zwrot kosztów za montaż instalacji PV. Nie inaczej sytuacja wygląda dzisiaj.

Jak uzyskać dotacje na zamontowanie fotowoltaiki? Read More »