Pompy ciepła

 

Ekologiczne źródła ogrzewania nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale i obniżenia comiesięcznych rachunków w gospodarstwie domowym. Jednym z rozwiązań wartych szczególnego rozważenia są niewątpliwie pompy ciepła.

Czysta energia z ziemi, wody i powietrza

Pompy ciepła to urządzenia wykorzystujące do działania procesy termodynamicze. Pozyskują one energię ze środowiska naturalnego – może to być grunt, woda lub powietrze – która po przejściu parowania i skropleniu przekazywana jest do odbiorników grzewczych znajdujących się wewnątrz pomieszczeń, np. kaloryferów. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii system działa tak latem, jak i zimą, w zakresie temperatur oscylującym w granicach od -20°C do +45°C. W przypadku zastosowania rozwiązań modułowych instalacja będzie służyła nie tylko do ogrzewania budynku, ale też i wody. Najnowocześniejsze z urządzeń mogą pełnić rolę systemu centralnego ogrzewania oraz klimatyzacji.

Zalety pomp ciepła

Dzięki wykorzystaniu pokładów energetycznych zgromadzonych w środowisku naturalnym znacznie redukują się koszty utrzymania budynku – poniesione nakłady finansowe zwracają się w przeciągu kilku lat od zakończenia inwestycji. Jest to przyjazny przyrodzie sposób ogrzewania, bowiem w trakcie eksploatacji nie powstają żadne spaliny. Brzmi zachęcająco? Zapraszamy zatem do zapoznania się ze szczegółami oferty Recom Solar Engineering!