Folie grzewcze IRWielu naszych Klientów poszukuje ekonomicznych rozwiązań, które zastąpiłyby tradycyjne i nie zawsze elegancko się prezentujące kaloryfery. W Recom Solar Engineering możemy zaoferować innowacyjny produkt odznaczający się takimi cechami – są to działające na podczerwień folie grzewcze IR Heat-On zapewniające maksymalny komfort cieplny dla każdego użytkownika.

Ogrzewania powierzchniowe IR – jak to działa?

Zasada działania tej technologii jest bardzo prosta. Zamontowane pod podłogą, w ścianie lub na suficie folie IR emitują promieniowanie podczerwone, które kumuluje się we wszystkich znajdujących się w pokoju przedmiotach, a następnie zgromadzone w ten sposób ciepło jest oddawane do wnętrza pomieszczenia. Temperatura wzrasta szybko i równomiernie. W trakcie tego procesu cyrkulacja powietrza nie zostaje w żaden sposób naruszona (jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych nośników ciepła), a co za tym idzie zgromadzony we wnętrzu kurz nie porusza się, rozwiązanie jest zatem idealne dla osób cierpiących na alergie. Warto podkreślić, że instalacja systemu Heat-On nie wymaga budowy komina czy kotłowni, co znacznie redukuje koszty inwestycji, a sam montaż przebiega nad wyraz sprawnie.

Niezależne i tanie źródło ogrzewania

Folie IR Heat-On najlepiej zastosować w połączeniu z fotowoltaiką, dzięki czemu zyskujecie Państwo tanie, w pełni ekologiczne i niezależne od zewnętrznych dostawców źródło ciepła. Zainwestujcie w bezpieczną przyszłość już dziś!