Serwis turbin wiatrowychSprawne działanie urządzeń to podstawa działania każdej elektrowni. W razie jakiejkolwiek awarii usunięcie uszkodzeń może być kosztowne, dlatego warto zadbać o regularny serwis oraz konserwację podzespołów tworzących ekologiczną farmę. Zwłaszcza, jeśli chodzi o tak kosztowne sprzęty, jak turbiny wiatrowe.

Elektrownie wiatrowe – czy są awaryjne?

Decydując się na zainwestowanie w odnawialne źródła energii inwestorzy chcą wiedzieć, ile będą musieli zapłacić nie tylko „na start”, ale i w późniejszym czasie, gdy farma zostanie już uruchomiona. Każde urządzenie mechaniczne jest narażone na uszkodzenia mechaniczne oraz fizyczne wynikające z normalnej eksploatacji. Jeśli chodzi o turbiny wiatrowe, to trzeba zwrócić szczególną uwagę na łożyska oraz koła zębate znajdujące się w przekładni głównej, a także stan łopaty poddawanej każdego dnia pracy dużym obciążeniom. Regularny serwis pomaga zapobiec awariom i przedłużyć żywotność podzespołów.

Serwis turbin wiatrowych – na czym polega?

Jest to szereg działań mających na celu sprawdzenie stanu technicznego urządzeń wchodzących w skład farmy oraz konserwację poszczególnych części, w tym masztu, łopat, łożysk, przekładni, generatora prądu oraz systemu sterowania. W ramach prac nie tylko kontroluje się podzespoły i sposób ich montażu, ale i smaruje oraz czyści elementy, a także uzupełnia poziom oleju. W przypadku, gdy jakieś uszkodzenia lub usterki zostaną zauważone, można je szybko naprawić, minimalizując tym samym skutki przestoju w działaniu elektrowni.

Serwis turbin wiatrowych w Recom Solar Engineering

W naszej firmie pracują doświadczeni inżynierowie oraz technicy dostępu linowego z uprawnieniami umożliwiającymi im profesjonalny serwis turbin. Posiadamy niezbędny sprzęt do przeprowadzenia szczegółowej inspekcji na wysokościach. Oferujemy monitoring sprzętu, prace kontrolne oraz szybkie naprawy uszkodzeń mechanicznych oraz elektronicznych. Możemy Państwu zaproponować przeglądy okresowe lub jednorazowe. Dzięki naszym usługom elektrownia będzie działała sprawnie i efektywnie przez lata!