pompa ciepła w domu

3 korzyści, które daje pompa ciepła

Jeszcze niedawno nowoczesną alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania z wykorzystaniem urządzeń na stały opał były piece gazowe i olejowe. Obecnie na topie są jeszcze bardziej zaawansowane, tanie w eksploatacji, wygodne i przyjazne dla środowiska pompy ciepła. W zestawieniu z panelami fotowoltaicznymi chętnie montujemy je w domach jednorodzinnych i nie tylko. W naszym wpisie przyjrzymy się trzem głównym korzyściom, które dają pompy ciepła.

Inwestycja, która po latach naprawdę się zwraca

Koszty zakupu oraz instalacji pompy ciepła nie są niskie, ale mamy pewność, że to inwestycja, która po latach użytkowania naprawdę się zwróci. Pompa ciepła zwróci się szybciej niż instalacja, która wykorzystuje piece na olej lub gaz. Gdy zdecydujemy się na montaż pompy w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, koszty ogrzewania będą niskie. Obliczany zwrot kosztów inwestycyjnych pomp ciepła w przypadku domu jednorodzinnego to od 5 do 15 lat w zależności od rodzaju urządzenia. Wymaga to oczywiście indywidualnej kalkulacji.

Komfort użytkowania. Pompy ciepła przyjazne dla człowieka i dla środowiska

Kolejne dwie główne zalety pomp ciepła to komfort użytkowania oraz ekologiczny wymiar. Można śmiało powiedzieć, że nowoczesne ogrzewanie z wykorzystaniem pomp jest przyjazne dla człowieka i dla środowiska. Urządzenie jest całkowicie bezobsługowe, musimy je jedynie odpowiednio ustawić. Nie dokładamy opału i nie czyścimy sprzętu jak w przypadku pieca opalanego paliwem stałym. Nie musimy sprawdzać stanu zbiornika jak w przypadku pieca olejowego lub gazowego, nie musimy dbać o dostawy. Pompa ciepła jest ekologiczna, bo nie generuje żadnych spalin. Energia z elektrowni uzupełniana dodatkowo energią elektryczną z paneli fotowoltaicznych powstaje w sposób bardziej przyjazny dla środowiska.

Leave a Comment